20 Ocak 2012 Cuma

Lightning Bolt Nails – Yıldırım TırnaklarÖncelikle bu manikürü Nailside’daki tutorialdan esinlenerek yaptığımı söyleyeyim. Oldukça sade ve hoş tasarımlar içeren bir blog. İlk bantlı manikür deneyimimdi ve umduğumdan iyi bir sonuç elde ettim.  Adım adım neler yaptığıma bakalım:
1.     Tırnaklarımı bir gün önceden Claires 84 turuncu ojeyle boyadım. (Tüm katları aynı gün de sürebilirsiniz tabii ama yeni sürülmüş ojenin bantla sökülme riski daha büyük:S)

2.     Ertesi gün bantlardan (Scotch tape tercih edilir) her parmak için bir uzun diktörtgen ve bir üçgen kestim.

3.     Resimdeki gibi bantları yapıştırdım. Burada ucu kalkmayacak şekilde bantları tırnağa iyice yapıştırmak önemli.

4.     H&M altın renkli ojemi sürdüm. (Turuncuyla altın çok mu yakışıyor ne?)

5.     İYİCE kuruduktan sonra cımbızla ojeleri sürdüğüm yerin ters yönüne doğru bantları hızla çektim. Bazen ojeler hafifçe kalkıyor, kurumadan elimizle bastırırsak bir nebze düzeliyor. Bantların üzerine sürdüğümüz ojenin ince bir katman olması lazım, ne kadar ince sürersek kalkma o kadar az oluyor.

6.     Bantları ilk yapıştırdığım yerlerin biraz ilerisine tekrar yapıştırıyorum. (Ben tembel olduğum için aynı bantları tekrar kullandım ama titiz bayanlar boyutlarının aynı olmasına dikkat ederek yeni bantlar hazırlayabilirlerJ)
7.     Üstüne bir ince kat Flormar 382 sürüyorum ve kurumaya bırakıyorum.
8.     NasılımJ
In  English:
First of all, this mani is inspired by the tutorial I’ve seen on the Nailside, a nice blog containing neat and cute designs. This was by first tape mani experience and went beter than I expected. Let’s see what I did step by step:
1.     I painted my nails with Claire’s 84 orange the day before. (You can apply all coats at the same day, too, but the risk of smudges will be greater:S)
2.     The next day I cut out a long rectangle and a triangle for each of my nails from the Scotch tape.
3.     I placed the tapes as seen at the picture. Attention: No hanging edges, press well.
4.     I applied my H&M gold polish.  Gold and orange go suprisingy wellJ
5.     After waiting for it to DRY, I removed the tapes with a tweezer fast and to the opposite direction that I applied the polish. You can press back the smudges carefully.  A thin coat means less smudging.
6.     I placed the tapes again, a little further than their old places. (As a lazy girl I reused the tapes but you ladies can cut new tapes with the same size)
7.     Finally I apply a thin coat of Flormar 382, let it dry and remove the tapes.
8.     Not bad, huhJ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder